• Bricklandia - výstava lega

• Žiaci z Lego krúžku sa 23.2. 2024  vybrali počas jarných prázdnin s rodičmi  do hlavného mesta Bratislava. Nadšenci lega cestovali cez polovicu Slovenska na jedinečnú výstavu LEGA  - BRIKLANDIA  do Avionu Bratislava.

Unikátna výstava bola výnimočná tým, že na jednom mieste bolo vyše 100 jedinečných veľkých stavieb z lega kociek, legová herňa, grafik stena, legové mozaiky, lego figuríny,  duplový bazén a 20 presklených vitrín. Topka bol 15m stôl plný originálnych legových stavieb, napríklad: Socha Slobody – 1m,  Titanic - 1m, Eifelova veža- 1,5m, Elektrické vlaky- Francúzske ulice, obrovské stavby zo STAR WARS, Luxusné Lego technik, Harry Potter v šikmej uličke - 7m, Lunaparky, Miniatúry svetových metropol a mnoho ďalších. Zrazu našim návštevníkom nebolo treba piť ani jesť a akoby zastal čas.  Strávený čas bol inšpiratívny, fantázia frčala na plné obrátky, žiaci nadviazali medzi sebou nové priateľstvá, rodičia si oddýchli od každodenných starostí a príjemne strávili čas so svojimi deťmi.

V najlepšom bolo treba prestať. Po 6 hodinovom legovom ošiali  bol čas sa vrátiť do reality a ísť domov. Bol to MEGA výlet a tešíme sa niekedy nabudúce.

Ďakujem všetkým priaznivcom lega a ich rodičom za úžasne strávený deň.

Mgr. V. Zoššáková

• Valentínska návšteva

• Svätý Valentín je patrónom zaľúbených. Je však aj patrónom milujúcich rodičov, priateľov, jednoducho patrónom všetkých, ktorí sa majú radi.

Na našej škole sa 14.2. uskutočnila akcia venovaná tomuto sviatku. Jej cieľom bolo venovať sa priateľskej láske, spolupráci, tolerancii a dôvere medzi sebou. Vážiť si priateľov a uvedomiť si, že priateľ je človek, ktorý vždy stojí pri mne, ktorý má ma rád a na ktorého sa môžem spoľahnúť.

Žiaci mali možnosť počas celého týždňa vhadzovať SRDIEČKA - VALENTÍNKY do špeciálne vytvoreného košíka s názvom: „Valentínska pošta“.  Pozdravy boli venované spolužiakom, spolužiačkam, kamarátom, kamarátkam, pani učiteľkám, vlastne každému, kto je súčasťou našej školy. Podmienkou bolo, aby bol odkaz adresovaný pre konkrétnu osobu.

Deň pred Valentínom žiačky 8.A roztriedili  pozdravy pre jednotlivé triedy a pani učiteľky.

Milé želania dostali aj pán riaditeľ, pani zástupkyňa, pani učiteľky, pani kuchárky i pani upratovačky. Na Valentína veru nikto neodchádzal zo školy bez  srdiečka a úsmevu na tvári.

Heslo nielen na Valentína:

V Živote je len jediné šťastie a to MILOVAŤ a byť MILOVANÝ.“

• Svetový deň bez mobilu

•

6.2. 2024 si ZŠ  v Oravskom Podzámku pripomenula  Svetový deň bez mobilu celkom netradične: Deviatačky a ôsmačky  si pre 2. stupeň pripravili výstižnú dramatizáciou podstaty tohto dňa, lebo: Pre mnohých tento deň predstavuje „koniec sveta“.

Navodili klasickú atmosféru dnešnej doby s mobilom a ponúkli žiakom inú efektívnejšiu alternatívu využitia voľného času. Napríklad, pobytom v prírode, ale má to jedno dôležité pravidlo:

TELEFÓN : Si nechajte  doma.

Výzva:

Viac pohybu-menej MOBILU.

Držím vám palce.

• Fašiangový sprievod

• Keď zima pomaly ustupuje a slnečné lúče začnú ohrievať zasneženú krajinu, nastupuje obdobie fašiangov, ktoré trvá od Troch Kráľov do Popolcovej stredy. Spomínané obdobie  je časom zábav, veselíc, maškarných bálov a plesov. V rámci zachovania tradícii našich predkov mali možnosť žiaci našej školy byť aktívnou súčasťou fašiangov. Usilovné pani kuchárky napiekli plné koše voňavých šišiek.  Žiaci sa spolu so svojimi pani učiteľkami obliekli do fašiangových masiek a za spevu muziky kráčal školský fašiangový sprievod ulicami Oravského Podzámku. Fašiangový sprievod nadšene vyhrával, ulicami zneli piesne, bola veselá nálada, žiaci radostne kývali autám, okoloidúci si mohli pochutnať na fašiangových šiškách a dokonca k fašiangovému blázneniu sa pridali aj teplé slnečné lúče slnka.

Bol to vydarený deň, plný neopakovateľných zážitkov, humoru, smiechu, veselej nálady i dobrého jedla. Ďakujeme všetkým zúčastnením. Tešíme sa o rok.

Mgr. V. Zoššáková