• Starí rodičia v škole

• Október je mesiac úcty k starším, preto tretiaci pozvali svojich starých rodičov na vyučovanie. Tí strávili so svojimi vnúčatami 2 vyučovacie hodiny. Spoločne sa učili vybrané slová aj matematiku. Počas prestávky si naši hostia so záujmom prezreli priestory školy, videli ako sa dnes žiaci učia a pospomínali na svoje školské časy. Boli veľmi príjemne prekvapení ako škola vyzerá, a čo všetko majú žiaci k dispozícii. Na záver ako poďakovanie si tretiaci pripravili krátky program. Veríme, že k nám zavítajú aj o rok.

Mgr. Soňa Šlachtová

• Charitatívna zbierka

• Trieda štvrtákov v súťaži o titul Trieda roka sa rozhodla zrealizovať svoj projekt v oblasti charita.Z množstva nápadov sa zhodli na zbierke pre dielo Mery´s Meals.

Rozhodli sa vyrábať domčeky plnené levanduľou. Domčeky sú vyrobené zo zvyškov látky, vyzdobené detskou kresbou použitím fixiek na textil. Ich domček je originálny v tom, že z jednej strany je nápis Škola a z druhej Jedáleň. Takto spojili do domčeka obidva ciele diela Merys Meals. Hotové domčeky predávali žiaci doma a v škole. Cieľom bolo zabezpečiť jedlo a vzdelanie pre 15 žiakov, pretože aj našich štvrtákov je 15.Zbierka trvala tri týždne a vyzbierali 361 eur. Nadšenie v triede bolo úžasné, svoj cieľ dokonca prekonali! Pomáhať druhým je veľmi krásna činnosť, ktorá štvrtákov naplnila radosťou. Všetkým ju odporúčajú!

Mgr. K. Hojová