• Vianočná akadémia

•  Pozrieť TU: Vianočná akadémia 2022

Vianoce sú časom, kedy sa všetci na chvíľu zastavíme, stretneme sa v kruhu najbližších, pripomenieme si tradície, uvaríme si dobré jedlo, zaspomíname na staré časy a spríjemníme atmosféru vianočnými koledami. Každoročnou tradíciou našej školy je Vianočná akadémia, kedy sa brány našej školy otvoria pre rodičov, starých rodičov a priateľov školy. Naši žiaci sa na toto slávnostné stretnutie usilovne pripravovali od zapálenia prvej sviečky na adventnom venci prípravou vianočného programu, nácvikom vianočných kolied, piesní a vinšov, pečením a zdobením medovníkov, výrobou vianočných dekorácií.

V piatok 16.12. na škole zavládla pravá vianočná atmosféra, od rána rozvoniavala kapustnica, medovníky a čerstvo upečené oblátky. Rodičia si po programe  mohli zakúpiť vianočné ozdoby na Vianočných trhoch, svojím hlasom určiť víťaza o Najlepšiu vianočnú klobásu a ochutnať tradičnú kapustnicu.

Veríme, že tento deň, na ktorý sme tak netrpezlivo čakali, symbolicky vniesol čaro ducha Vianoc do sŕdc a príbytkov všetkých zúčastnených.

• Projekt "Vianoce"

• V rámci európskeho projektu eTwinning naši žiaci vytvorili elektronickú knihu o stolovaní počas Vianoc v jednotlivých partnerských štátoch so zaujímavými receptami z týchto krajín. Dozviete sa, že v Portugalsku jedia na Vianoce aj chobotnicu, v Litve varia makové mlieko, v Poľsku jedia špeciálny cviklový boršč a v Rumunsku balia mleté mäso do kyslých listov kapusty. Prajeme príjemné listovanie!

Otvoriť TU: https://issuu.com/bratka791/docs/christmas_recipes_1_

• Vieme podať prvú pomoc - 2. ročník

• Druháci sa na hodinách prvouky postupne učia ako poskytnúť prvú pomoc pri krvácaní, zlomeninách, KPR, ale aj o spôsoboch transportu zraneného človeka. Pri hre na „doktorov“ či „záchranárov“ sa učia vnímať krehkosť ľudského tela a mnohokrát až na praktických ukážkach pochopia, že človek nemá 7 životov ako v počítačovej  hre. Ďakujeme dievčatám z krúžku prvej pomoci za skvelé modelové situácie.

Mgr. S. Šlachtová, Mgr. D. Karetková

• Ukáž svoj talent

• Dnešný deň sa niesol v duchu talentov. A to, že ich je v našej škole neúrekom dnes dokázali žiaci vo veľkom štýle. V súťaži "Ukáž svoj talent" nás čakala veľmi pestrá paleta vystúpení. Žiaci predviedli famózne čísla, videli sme kúzla, riešenie hlavolamov, perfektné tanečné vystúpenie, hrali na hudobných nástrojoch, spievali, nechýbalo číslo so psíkom, ...

Žiaden súťažiaci neodišiel naprázdno, no vyhrať mohol len jeden. Rozhodovanie bolo nesmierne ťažké a naozaj veľmi tesné. Z výhry, ktorú nám do súťaže venovala SKI Park Kubínska hoľa sa napokon tešilo husľové duo, Martinka Kováčiková a Emka Jančiarová.

O záverečné prekvapenie sa postarali aquabelly v podaní pani učiteliek so svojim trénerom.

Ďakujeme za skvelý zážitok !!!

Mgr. D. Karetková