• Recyklohry

Projekt s názvom „RECYKLOHRY“ je školský recyklačný program, ktorý si kladie za cieľ systematické zapájanie témy správneho nakladania s odpadmi, triedenia a následnej recyklácie vyradených elektrozariadení a batérií do výučby v školských zariadeniach na Slovensku (ďalej len „školy“) tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie.

Organizátorom projektu je spoločnosť ASEKOL SK s.r.o ako Prevádzkovateľ organizácie zodpovednosti výrobcov je v zmysle zákona č.79-2015 Z.z. o odpadoch oprávnená zaisťovať plnenie povinnosti spätného zberu, oddeleného zberu, spracovania, zhodnocovania a zneškodnenia elektroodpadu a použitých batérií.

• Zlepšenie vzdelávacích výsledkov a zvýšenie inklúzie žiakov v ZŠ s MŠ Oravský Podzámok

• Projekt zameraný na pomoc žiakom so ŠVVP počas vyučovania prostredníctvom pedagogických asistentov.

• Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov v Oravskom Podzámku

• Zlepšenie kvality vzdelávania žiakov v ZŠ prostredníctvom vybudovania a dobudovania  jazykovej a polytechnickej učebne.

• Podpora rozvoja športu na rok 2019

Nákup športových potrieb. Športové pomôcky slúžia ku zlepšeniu šortovej kondície a zdravotného stavu detí. Všeobecne prispievajú ku rozvoju športu mládeže v obci Oravský Podzámok.

Realizované s finančnou podporou Úradu vláda Slovenskej republiky

Poskytnutá dotácia: 4 000 €

• Podpora rozvoja športu na rok 2019 "Najdetskejšie ihrisko"

Kombinovaná hracia zostava

Realizované s finančnou podporou Úradu vláda Slovenskej republiky

Poskytnutá dotácia: 8 000

• iHRYskoNadačný fond - Kia v Nadácii Pontis

Poskytnutie grantu: 3 676 €. Finančné prostriedky sa využili na vybudovanie dvoch viacúčelových športových ihrísk a na zakúpenie športového vybavenia pre žiakov.

• ENTER pre školy 2020 - Digitálna generácia

Nadačný fond - Telekom pri nadácii Pontis

Pomocou zakúpených mikroprocesorov Micto:bitBBC majú žiaci možnosť naučiť sa programovať tzv. "hmatateľne" - to čo si  žiaci naprogramujú, môžu aj reálne vidieť a vyskúšať.

Poskytnutie grantu: 990 €

• Škola podporujúca zdravie

Certifikát MZ SR a MŠ SR získala škola medzi prvými školami na Orave. Projekt zahrňuje množstvo aktivít, ktoré má vo svojej náplni väčšina škôl zapojených do projektu. Odlišnosti našej školy sú už spomínané vychádzky do prírody, výlety a exkurzie. Žiaci získavajú poznatky o zdravom životnom štýle.

• Projekt Infovek, Projekt počítače školám

Projekty sú zamerané na rozvoj počítačovej gramotnosti žiakov, inováciu edukačného procesu, rozvoj záujmových aktivít žiakov, získavanie ďalšej počítačovej techniky. V škole sú tri odborné učebne informatiky, ktoré sú plne využívané v rámci edukačného procesu i v rámci mimoškolských aktivít. Interaktívne tabule sú na prvom stupni v odbornej učebni anglického jazyka a v učebni informatiky, na druhom stupni v odbornej učebni fyziky a chémie, v učebni cudzích jazykov, v školskej knižnici a v tabletovej učebni. O ich využívanie je značný záujem.

• E-test - Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania

Projekt v rámci národného programu Zavádzanie elektronického testovania na školách financovaný prostredníctvom Európskeho sociálneho fondu ESF, s cieľom monitorovania úrovne vedomostí, zručností a kľúčových kompetencií žiakov a sledovanie trendov kvality škôl.